DermaSkin

Menu

Facebook Dermaskin

Karboksyterapia

Zabieg karboksyterapii polega na podaniu medycznego dwutlenku węgla, podskórnie bądź śródskórnie, manualnie przy użyciu cienkiej igły lub automatycznie przy użyciu pneumatycznego pistoletu. Jest to terapia bardzo bezpieczna, mało inwazyjna, a co najważniejsze, z klinicznie udowodnioną skutecznością. Karboksyterapia ma zastosowanie w zabiegach odmładzania skóry, w walce z cellulitem, rozstępami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniem skóry, łysieniem, a także z cieniami i workami pod oczami, czy nawet łuszczycą.

Karboksyterapia wykorzystywana jest do walki z problemami:

 • cienie i worki pod oczami (udowodniona skuteczność do 90%)
 • zmarszczki wokół oczu (do 56%)
 • zaawansowany cellulit (do 89%)
 • rozstępy (do 97%)
 • blizny potrądzikowe i pooperacyjne (do 97%)
 • zlokalizowana tkanka tłuszczowa (do 67%)
 • brak elastyczności i zwiotczenie skóry
 • oznaki starzenia okolic szyi i dekoltu
 • podwójny podbródek
 • fałdy nosowo wargowe
 • osłabione cebulki włosowe i wypadanie włosów (do 77%)
 • łuszczyca (do 55%)
 • oznaki starzenia skóry dłoni

CARBOXYTHERAPYTM Dual MC2 jest medycznym urządzeniem (CE Medyczne) wykorzystującym innowacyjne rozwiązania w zakresie karboksyterapii. Jako jedyne na rynku umożliwia przeprowadzenie precyzyjnego, kontrolowanego zabiegu karboksyterapii przy jednoczesnym podawaniu osocza bogatopłytkowego lub wykonaniu zabiegu mezoterapii igłowej.

Iniekcja medycznego gazu CO2 skutkuje zwiększonym przepływem krwi, tlenu oraz składników odżywczych w okolicy poddanej zabiegowi. Poprawia się mikrokrążenie, następuje rewitalizacja komórek, tworzą się nowe sieci naczyń krwionośnych, które wzmacniają procesy regeneracyjne w obrębie naszej skóry. Początkowo skóra po zabiegu odpowiada stanem zapalnym, w efekcie czego następuje wzmożona produkcja kolagenu i elastyny. W ciągu następnych kilku miesięcy trwa dogłębna odbudowa skóry i kurczenie się włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza, napięta i wyraźnie wygładzona. Nie da się dokładnie określić jak długo będzie utrzymywał się efekt. Wszystko zależy od trybu życia czy też pielęgnacji skóry. Ważne jest, aby wykonywać zabiegi podtrzymujące efekty. Zabieg przypominający może być wykonywany 1-2 razy w miesiącu.
 

 • Derma Skin Toruń Kosmetologia Estetyczna Karboksyterapia...


Cienie i worki pod oczami (Redukcja do 90%)
Zabieg dwutlenkiem węgla jest bezkonkurencyjną metodą redukcji cieni pod oczami. Obecność widocznych sińców wokół oczu spowodowana jest przede wszystkim niedostatecznym mikrokrążeniem w tej okolicy. W wyniku aktywacji czynnika wzrostu naczyń VEGF dochodzi do wytworzenia nowych sieci elastycznych kapilar, dzięki czemu mikrokrążenie zostaje przywrócone. Przepływ tkankowy zostaje zwiększony, a cienie i sińce pod oczami ulegają redukcji. Badania naukowe potwierdzają wysoką skuteczność metody już po 5 zabiegach.


 

 • Derma Skin Toruń Kosmetologia Estetyczna Karboksyterapia...


Zmarszczki (Redukcja do 56%)
Urządzenie Carboxytherapy™ Dual MC2 umożliwia manulalne lub automatyczne przeprowadzenie precyzyjnego zabiegu na takie obszary. Dochodzi do zwiększenia syntezy kolagenu i elastyny o ok 40%. Wzrost dwutlenku węgla powoduje lokalną przebudowę tkanek, wzrost natlenowania i dostarczania składników odżywczych. Fibroblasty gwałtownie rozpoczynają produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna. 

 • Derma Skin Kosmetologia Estetyczna Toruń Karboksyterapia...


Cellulit (Redukcja do 89%)
Wprowadzenie dwutlenku węgla za pomocą iniekcji podskórnej, stosuje się w celu redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej i cellulitu we wszystkich stadiach (I – IV). W efekcie następuje uszkodzenie komórek tłuszczowych. Poprawa ukrwienia okolicy iniekcji oraz zwiększony przepływ krwi w tkance podskórnej, powodują szybkie wydalenie uwolnionego tłuszczu z organizmu. W ten sposób zmniejszeniu ulega zawartość tkanki tłuszczowej w okolicy poddanej zabiegowi, dzięki czemu osiągniemy efekt smukłej i pozbawionej cellulitu sylwetki.


 

 • Derma Skin Toruń Kosmetologia Estetyczna Karboksyterapia...


Blizny i rozstępy (Redukcja do 97%)
Karboksyterapia pozwala
na precyzyjne wykonanie zabiegu na obszar objęty nieestetyczną blizną lub rozstępem. Iniekcje dwutlenku węgla powodują rozbijanie zwłóknień i zmiękczanie tkanki bliznowatej, a na skutek procesu przebudowy włókien kolagenowych i powstawania w tym miejscu nowych kapilar, dochodzi do spłycenia blizn i zmniejszenia widoczności rozstępów. Już po 3 zabiegach widoczne jest wyraźne zmniejszenie blizn i rozstępów. W wielu przypadkach dochodzi do całkowitego usunięcia zmiany.


 

 • Derma Skin Toruń Kosmetologia Estetyczna Karboksyterapia...


Tkanka tłuszczowa (Redukcja do 67%)
Karboksyterapia doskonale sprawdza się w lokalnie zdeponowanej tkance tłuszczowej, np. na brzuchu, jak również na większych obszarach. Realizację ułatwiają dostosowane programy zabiegowe urządzenia CARBOXYTHERAPYTM Dual MC2 . Uraz ciśnieniowy powoduje osłabienie ścian adipocytów. W tkance tłuszczowej dochodzi do zwiększenia przepływów kapilarnych i wzrostu lipolizy, w efekcie dochodzi do zmniejszenia grubości tkanki tłuszczowej. 

 • Derma Skin Toruń Kosmetologia Estetyczna Karboksyterapia...


Wypadanie włosów, osłabione cebulki (Redukcja do 77%)
Karboksyterapia jest także doskonałym zabiegiem dla osób borykających się z problemem nadmiernego wypadania włosów.
Urządzenie CARBOXYTHERAPY™ Dual MC2  jako jedyne na rynku umożliwia jednoczesne podanie medycznego CO2 i osocza bogatopłytkowego, co zwiększa skuteczność zabiegów nawet o 30%. Miejscowo zostają rozszerzone naczynia, powstają nowe kapilary i zwiększa się odżywienie tkanek. Powoduje to wzrost macierzy i aktywowanie mieszków włosowych. Po 10 zabiegach następuje wyraźne zagęszczenie włosów.


 

 • Derma Skin Toruń Kosmetologia Estetyczna Karboksyterapia...


Łuszczyca (Redukcja do 55%)
Karboksyterapia pozwala na podanie odpowiedniej dawki podgrzanego medycznego dwutlenku węgla na ściśle określoną głębokość zapewniając wysokie bezpieczeństwo i komfort dla pacjenta. W skórze łuszczycowej dochodzi do zmian w dystrybucji wapnia, podany CO2 reguluje gospodarkę wapniową poprzez aktywność cAMP i cGMP. Dodatkowo dochodzi do zwiększenia natlenowania i odżywienia otaczających tkanek. 


Zalety karboksyterapii
1. Kompleksowe zastosowanie. Lista wskazań do zastosowania zabiegów z użyciem karboksyterapii jest zupełnie nieporównywalna z jakimkolwiek innym urządzeniem kosmetycznym dostępnym na rynku, mającym zastosowanie w medycynie estetycznej i kosmetologii.
2. Bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów. Dwutlenek węgla nie ma szkodliwego wpływu na ludzki organizm, jest to przecież drugi, co do ilości, składnik wdychanego przez nas powietrza. Gaz CO2  jest w całości wydalany z naszego organizmu w sposób naturalny, jako produkt końcowy wymiany gazowej.
3. W przypadku karboksyterapii pojęcie ”ból” jest pojęciem względnym. Zabieg wykonywany jest bez znieczulenia, a odczucie dyskomfortu zależy od indywidualnego progu bólowego danej osoby. Podczas zabiegu zwykle odczuwa się pieczenie, rozpieranie, czy też ciepło związane z samą specyfiką wprowadzanego gazu, przy czym odczucia te są zminimalizowane przez optymalne podgrzanie gazu.
4. Metoda nieinwazyjna. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż nie przynosi ze sobą żadnych, przykrych skutków ubocznych i bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć.
5. Niewielka ilość
przeciwwskazań. Są to: ciąża, okres połogu i karmienia piersią oraz zaawansowane stadium ciężkich i przewlekłych chorób, które stanowią przeciwwskazania do wszystkich rodzajów zabiegów, nawet tych stricte kosmetycznych.

Umów się na bezpłatną konsultację!
Szczegóły dotyczące cen zabiegów w zakładce CENNIK

 

KARBOKSYTERAPIA

Okolice oczu (cienie pod oczami) 120 PLN
Twarz 200 PLN
Twarz + szyja 250 PLN
Twarz + szyja + dekolt 300 PLN
Brzuch 200 PLN
Uda 200 PLN
Pośladki 200 PLN
Łydki 200 PLN
Uda + pośladki 300 PLN
Dłonie 150 PLN
Skóra głowy 150 PLN
Blizny / Rozstępy cena ustalana indywidualnie

Karnet 6-9 zabiegów -10% RABATU na partę ciała
Karnet 10 zabiegów -20% RABATU na partę ciała

[obiekt mapy]

Kontakt

Derma Skin
Salon Kosmetologii Estetycznej

ul. Kościuszki 71

(Kościuszko Business Point)

87-100 Toruń

 

Telefon: 725 604 304

e-mail: salondermaskin@gmail.com

 

pon.-piąt. 09.00 - 19.00

sob. 09.00 - 14.00

Formularz kontaktowy

Imię
E-mail
Temat
Treść